0 oy
Sağlık ve Güzellik kategorisinde

2 Cevaplar

0 oy

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?
Saç ekimi işlemi aynı gün içinde ve tek seansta (6-8 saat) tamamlanabilir.

0 oy

Saç ekiminin süresi ekilecek olan greft sayısı ve seansa bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. İşlem öncesinde hastaların saç dökülme alanları ve ensede ki saç kapasitesi dikkatlice değerlendirilip düzgün şekilde planlama yapılmalıdır. Saç ektirme işlemi ekilecek greft sayısına göre ortalama 6-9 saat arası sürmektedir. Ancak bu süreler ekibin tecrübesi ve yeteneğine göre değişkenlik gösterebilir. Sonuçta saç ekimi çok özellikli ancak küçük bir operasyondur.

Fue yöntemi ile saç ekimi hem daha kolay hem daha pratik hem de daha acısız bir şekilde yapılabilmektedir. Sac ekimi işlemini uygulatmak isteyen kişi operasyonun bir hafta öncesinden itibaren kendisini hazırlamalıdır. İşleme hazırlanırken kişi kan sulandırıcı ilaçlar (Aspirin gibi.) ve androjenik ilaçlar kullanmamalıdır. Yine bu zaman süresinde sac boyatılmamalı ve alkol alınmamalıdır. Sac ekim işlemi hemen öncesinde saçta jöle, sprey vb maddeler olmamasına ve saçın yeterince temiz olmasına özen gösterilmelidir. Kişinin saç dökülmesi ilk üç evre civarında ise ekim işlemi tek seansta sonuçlandırılır, dökülme son üç evrede ise daha fazla seansta işlem yapmak gerekebilir.

Saç ekim seanslarının belirlenmesinde kişinin bireysel özellikleri söz konusudur, ekim yaptıracak kişinin saçları kalın telli, kıvırcık, koyu renkli ve de açıklık durumu az ise tek seansta muhteşem sonuçlar alınabilir fakat kişinin saçı; ince telli, düz, açık renkli ve ekilecek alan fazla ise daha çok seans gerekmektedir. Bu noktada önemli olan seans sayısı değil kişinin kaliteli ve istediği şekilde sonuca ulaşabilmesidir. Saç ekim işleminde hastaya 2-3 seans gerekiyorsa hasta belli bir süre bekletilmelidir çünkü ilk seansta alınan köklerden sonra alınacak verimli saç kökleri azalır. Ne kadar beklenilmesi gerektiğini ve kaç seans daha yapılması gerektiğini uzman doktor belirleyecektir. Tabii ki hastanın beklentileri de çok önemlidir, kişi ne kadar sıklıkta bir ekim istiyorsa seans sayısı da ona göre değişecektir. Ancak burada ki tek önemli nokta hastanın ensesinde görsel bir seyreklik oluşturmamak gereklidir. Çünkü enseden alınan saçlar bir daha çıkmamaktadır.

Kaynak: estecerrahi.com.tr

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 55 okuma
0 oy
1 cevap 30 okuma
7, Kasım, 2012 Sağlık ve Güzellik kategorisinde Bal 3. Derece (31.3k puan) sordu.
0 oy
1 cevap 44 okuma
17, Eylül, 2012 Genel Sorular kategorisinde bıdıbıdı (790 puan) sordu.
...